Connect with us

Bicaz

ISU NEAMȚ REIA CAMPANIA DE RECRUTARE „SALVATOR DIN PASIUNE!”

Publicat

pe

În contextul activităților desfășurate cu ocazia derulării evenimentului Săptămâna Națională a Voluntariatului, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Petrodava” al județului Neamț reia campania de recrutare de noi candidaţi in cadrul programului de voluntariat „Salvator din pasiune!”, campanie care se va desfășura pe tot parcursul anului 2018.

Având în vedere situația operativă, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Petrodava” al județului Neamț își propune recrutarea de noi voluntari care să participe efectiv, alături de pompierii militari, la acţiunile de răspuns operativ generate de manifestarea situaţiilor de urgenţă (incendii, inundaţii, dezastre naturale, epidemii, etc.) și în cele de popularizare în rândul cetăţenilor a măsurilor preventive.

Condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor salvatori sunt următoarele:
• vârsta cuprinsă între 16 și 65 de ani;
• apt din punct de vedere medical;
•să nu fi fost condamnat pentru săvârșirea infracțiunilor cu intenție;
• să nu fi pierdut anterior calitatea de voluntar în cadrul inspectoratelor pentru situații de urgență;
Dosarul candidatului trebuie să conțină:
• cererea de înscriere;
• certificatul de cazier judiciar (pentru persoanele care au vârsta de peste 18 ani);
• copie a actului de identitate, avizul psihologic;
• actul doveditor al ultimelor studii absolvite sau în curs de desfășurare;
• adeverința medicală din care să reiasă, cumulativ, cel puțin două din următoarele criterii „nu se află în evidență cu boli cronice”, „apt pentru efort fizic de nivel mediu” și „clinic sănătos” și acordul părinților/tutorelui legal, pentru persoanele care au vârsta sub 18 ani.

Dosarele complete ale candidaților vor fi depuse la sediul ISU Neamţ din Piatra Neamț, strada Cuejdi nr. 34, de luni până joi, între orele 10.00-14.00. În urma analizei, candidații vor fi contactați pentru semnarea contractelor de voluntariat și furnizarea informațiilor despre activitățile viitoare.

Detalii suplimentare legate de activitatea de voluntariat pot fi obţinute de la sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenta ,,Petrodava” al judeţului Neamţ (telefon 0233216815/0233216816, interior 27115) sau accesând site-ul www.ijsunt.ro.

Continua sa citesti
Click pentru a comenta

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Actualitate

Cum va începe noul an școlar? Iată lista cu fiecare școală din județul Neamț

Publicat

pe

Mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar însă mulți elevi dar și părinți sunt îngrijorați cu privire la modul de defășurare al cursurile școlare.

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Neamț a stabilit, miercuri, modalitatea de desfășurare a cursurilor în fiecare unitate școlară din județul Neamț, începând cu 14 septembrie 2020.

Scenariul verde înseamnă că elevii și profesorii vor merge la școală.

Scenariul galben reprezintă un sistem mixt: prezența la școală și sistem on-line, prin rotație la 2 săptămâni.

Scenariul roșu reprezintă cursuri doar on-line.

Iată lista cu fiecare școală din Neamț și modalitatea de desfășurare a cursurilor începând cu 14 septembrie 2020:

UNITATEA ADMINISTRATIV TERITORIALĂ UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT SCENARIUL APROBAT PENTRU ÎNCEPEREA ANULUI ȘCOLAR 2020 – 2021
AGAPIA LICEUL TEOLOGIC ORTODOX “CUVIOASA PARASCHEVA”, COMUNA AGAPIA scenariul 1 (verde)
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE GRIGORESCU”, COMUNA AGAPIA scenariul 1 (verde)
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, SAT FILIOARA, COMUNA AGAPIA scenariul 1 (verde)
AGAPIA ȘCOALA PRIMARĂ SĂCĂLUȘEȘTI, COMUNA AGAPIA scenariul 1 (verde)
ALEXANDRU CEL BUN LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRIȚA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN scenariul 2 (galben)
ALEXANDRU CEL BUN ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN scenariul 2 (galben)
ALEXANDRU CEL BUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRIŢA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN scenariul 2 (galben)
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂHNIŞOARA, COMUNA BAHNA scenariul 1 (verde)
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BROŞTENI, COMUNA BAHNA scenariul 1 (verde)
BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARE, COMUNA BAHNA scenariul 1 (verde)
BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA scenariul 1 (verde)
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA SEACĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI scenariul 1 (verde)
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI scenariul 1 (verde)
BÂRGĂUANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI scenariul 1 (verde)
BICAZ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ BICAZ scenariul 2 (galben)
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCENI, ORASUL BICAZ scenariul 1 (verde)
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “LUMEA COPIILOR”, ORAȘ BICAZ scenariul 1 (verde)
BICAZ LICEUL “CAROL I”, ORAȘ BICAZ scenariul 2 (galben)
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “REGINA MARIA”, ORAȘ BICAZ scenariul 1 (verde)
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘ BICAZ scenariul 1 (verde)
BICAZ CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI scenariul 1 (verde)
BICAZ CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT IVANEŞ, COMUNA BICAZ-CHEI scenariul 1 (verde)
BICAZ CHEI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA BICAZ-CHEI scenariul 1 (verde)
BICAZU ARDELEAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN scenariul 1 (verde)
BICAZU ARDELEAN SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN scenariul 1 (verde)
BICAZU ARDELEAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN scenariul 1 (verde)
BÎRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ANTONIE MUREȘIANU”, COMUNA BIRA scenariul 1 (verde)
BÎRA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT REDIU, COMUNA BIRA scenariul 1 (verde)
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BODEŞTII DE JOS, COMUNA BODEȘTI scenariul 2 (galben)
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI scenariul 2 (galben)
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, COMUNA BOGHICEA scenariul 1 (verde)
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA scenariul 1 (verde)
BOGHICEA ȘCOALA PRIMARĂ NISTRIA, COMUNA BOGHICEA scenariul 1 (verde)
BORCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, SAT SABASA, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORCA LICEUL “MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA scenariul 2 (galben)
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AUREL DUMITRAȘCU”, SAT SABASA, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI PETRESCU”, SAT MĂDEI, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT SOCI, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT PÂRÂUL PÂNTEI, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT PÂRÂUL CÂRJEI, COMUNA BORCA scenariul 1 (verde)
BORLEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA BORLEȘTI scenariul 1 (verde)
BORLEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI scenariul 1 (verde)
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IOAN GRIGORE TEODORESCU”, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI scenariul 1 (verde)
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN CEL MARE”, SAT MASTACĂN, COMUNA BORLEŞTI scenariul 1 (verde)
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI scenariul 1 (verde)
BOTEŞTI LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI scenariul 1 (verde)
BOTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI scenariul 1 (verde)
BOZIENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUCI, COMUNA BOZIENI scenariul 1 (verde)
BOZIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI scenariul 1 (verde)
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ BĂNEASA, COMUNA BOZIENI scenariul 1 (verde)
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ CRĂIEŞTI, COMUNA BOZIENI scenariul 1 (verde)
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ IUCŞA, COMUNA BOZIENI scenariul 1 (verde)
BRUSTURI SCOALA GIMNAZIALA “IEREMIA IRIMESCU”, COMUNA BRUSTURI scenariul 1 (verde)
BRUSTURI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GRIGORE STURZU”, SAT TÂRZIA, COMUNA BRUSTURI scenariul 1 (verde)
CEAHLĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA CEAHLĂU scenariul 1 (verde)
CEAHLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU scenariul 1 (verde)
CEAHLĂU ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BISTRICIOARA, COMUNA CEAHLĂU scenariul 1 (verde)
CÂNDEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI scenariul 1 (verde)
CÂNDEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ VĂDURELE, COMUNA CÂNDEȘTI scenariul 1 (verde)
CORDUN GRĂDINIȚA “ROZA VENERINI”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN scenariul 1 (verde)
CORDUN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA CORDUN scenariul 1 (verde)
CORDUN LICEUL TEHNOLOGIC “SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN scenariul 1 (verde)
CORDUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN scenariul 1 (verde)
CORDUN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN scenariul 1 (verde)
COSTIŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL , COMUNA COSTIȘA scenariul 1 (verde)
COSTIŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA scenariul 2 (galben)
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE SĂVINESCU”, COMUNA CRĂCĂOANI scenariul 1 (verde)
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAGAZIA, COMUNA CRĂCĂOANI scenariul 1 (verde)
CRĂCĂOANI ȘCOALA PRIMARĂ CRACĂUL NEGRU, COMUNA CRĂCĂOANI scenariul 1 (verde)
DĂMUC GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HUISUREZ, COMUNA DĂMUC scenariul 2 (galben)
DĂMUC ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DĂMUC scenariul 2 (galben)
DOBRENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PROF. MIHAI EMILIAN MANCAȘ”, COMUNA DOBRENI scenariul 2 (galben)
DOCHIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA scenariul 2 (galben)
DOLJEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUHONCA, COMUNA DOLJEȘTI scenariul 1 (verde)
DOLJEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ROTUNDA, COMUNA DOLJEȘTI scenariul 1 (verde)
DOLJEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE PĂTRAȘCU”, SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI scenariul 1 (verde)
DOLJEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOLJEȘTI scenariul 1 (verde)
DRAGOMIREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VAD, COMUNA DRAGOMIREȘTI scenariul 1 (verde)
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PR. GHEORGHE SĂNDULESCU”, COMUNA DRAGOMIREȘTI scenariul 1 (verde)
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA PRIMARĂ HLĂPEŞTI, COMUNA DRAGOMIREȘTI scenariul 1 (verde)
DRĂGĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI scenariul 1 (verde)
DULCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI scenariul 2 (galben)
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE scenariul 1 (verde)
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT CUT, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE scenariul 1 (verde)
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT IZVOARE, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE scenariul 1 (verde)
FARCAŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL FRUMOSU, COMUNA FARCAȘA scenariul 1 (verde)
FARCAŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IOAN LUCA”, COMUNA FARCAȘA scenariul 1 (verde)
FARCAŞA ȘCOALA PRIMARĂ STEJARU, COMUNA FARCAȘA scenariul 1 (verde)
FĂUREI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BUDEȘTI scenariul 1 (verde)
FĂUREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA FĂUREI scenariul 1 (verde)
FĂUREI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BUDEŞTI, COMUNA FĂUREI scenariul 1 (verde)
GÂDINŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI scenariul 1 (verde)
GHERĂEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “SFANTA FAMILIE”, COMUNA GHERĂEȘTI scenariul 1 (verde)
GHERĂEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI scenariul 2 (galben)
GHINDĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE CONTA”, COMUNA GHINDĂOANI scenariul 1 (verde)
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PROF. GHEORGHE DUMITREASA”, COMUNA GIROV scenariul 1 (verde)
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT CĂCIULEŞTI, COMUNA GIROV scenariul 1 (verde)
GIROV ȘCOALA PRIMARĂ GURA VĂII, COMUNA GIROV scenariul 1 (verde)
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU”, COMUNA GÂRCINA scenariul 2 (galben)
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUEJDIU, COMUNA GÂRCINA scenariul 1 (verde)
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GRINŢIEŞU MIC, COMUNA GRINŢIEŞ scenariul 1 (verde)
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BRADU, COMUNA GRINȚIEȘ scenariul 1 (verde)
GRINŢIEŞ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN PANȚIRU”, COMUNA GRINȚIEȘ scenariul 1 (verde)
GRUMĂZEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURECHIŞTEA, COMUNA GRUMĂZEȘTI scenariul 1 (verde)
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLIŢA, COMUNA GRUMĂZEȘTI scenariul 1 (verde)
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI scenariul 1 (verde)
HANGU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU scenariul 1 (verde)
HANGU ȘCOALA PRIMARĂ BUHALNIŢA, COMUNA HANGU scenariul 1 (verde)
HORIA LICEUL TEHNOLOGIC “ION IONESCU DE LA BRAD”, COMUNA HORIA scenariul 1 (verde)
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CARMEN SYLVA”, COMUNA HORIA scenariul 1 (verde)
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “OTILIA CAZIMIR”, SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA scenariul 1 (verde)
ICUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI scenariul 2 (galben)
ICUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ICUŞEŞTI scenariul 1 (verde)
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MESTEACĂN, COMUNA ICUŞEŞTI scenariul 1 (verde)
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ ROCNA, COMUNA ICUŞEŞTI scenariul 1 (verde)
ICUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ SPIRIDONEŞTI, COMUNA ICUŞEŞTI scenariul 1 (verde)
ION CREANGĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ scenariul 1 (verde)
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ AVEREŞTI, COMUNA ION CREANGĂ scenariul 1 (verde)
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ RECEA, COMUNA ION CREANGĂ scenariul 1 (verde)
MĂRGINENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE BULEU”, COMUNA MĂRGINENI scenariul 1 (verde)
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ HOISEŞTI, COMUNA MĂRGINENI scenariul 1 (verde)
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ ITRINEŞTI, COMUNA MĂRGINENI scenariul 1 (verde)
MOLDOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI scenariul 1 (verde)
NEGREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POIANA, COMUNA NEGREȘTI scenariul 1 (verde)
NEGREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU ALMAȘ”, COMUNA NEGREȘTI scenariul 1 (verde)
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOLCA, COMUNA ONICENI scenariul 1 (verde)
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI scenariul 1 (verde)
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ GORUN, COMUNA ONICENI scenariul 1 (verde)
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ PIETROSU, COMUNA ONICENI scenariul 1 (verde)
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ VALEA ENEI, COMUNA ONICENI scenariul 1 (verde)
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI scenariul 2 (galben)
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PĂSTRĂVENI scenariul 2 (galben)
PĂSTRĂVENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI scenariul 2 (galben)
PÂNCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VLAD DĂNULESCU”, COMUNA PÂNCEȘTI scenariul 1 (verde)
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT ŢOLICI, COMUNA PETRICANI scenariul 2 (galben)
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TÂRPEŞTI, COMUNA PETRICANI scenariul 1 (verde)
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ “DOMNUL TRANDAFIR”, SAT BOIŞTEA, COMUNA PETRICANI scenariul 1 (verde)
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, COMUNA PETRICANI scenariul 1 (verde)
PETRICANI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA PETRICANI scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ “ALEXANDRU ROȘCA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL “CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL “GHEORGHE ASACHI”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL “PETRU RAREȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ COLEGIUL TEHNOLOGIC “SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA “CRISTOS REGE”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA “VINCENZINA CUSMANO”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OCOL, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “ELISEI”, MUNICIPIU PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “FLOARE DE COLȚ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “VERONICA FILIP”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL DE ARTE “VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL ECONOMIC “ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC “DIMITRIE LEONIDA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEOLOGIC ORTODOX “SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ LICEUL TEORETIC “DR. I. C. PARHON”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ PALATUL COPIILOR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “CENTRUL DE STUDII EUROPEAN”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ scenariul 2 (galben)
PIATRA NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT scenariul 2 (galben)
PIATRA ŞOIMULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI scenariul 1 (verde)
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUMINIŞ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI scenariul 1 (verde)
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI scenariul 1 (verde)
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI scenariul 1 (verde)
PIPIRIG GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LEGHIN, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PIPIRIG LICEUL TEHNOLOGIC “ION CREANGĂ”, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT BOBOIEŞTI, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLUTON, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ STÂNCA, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PIPIRIG ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA PIPIRIG scenariul 1 (verde)
PÂNGĂRAŢI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OANȚU, COMUNA PÂNGĂRAȚI scenariul 1 (verde)
PÂNGĂRAŢI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI scenariul 1 (verde)
PÂNGĂRAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE IORGA”, SAT PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI scenariul 1 (verde)
PÂNGĂRAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ STEJARU, COMUNA PÂNGĂRAȚI scenariul 1 (verde)
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA PODOLENI scenariul 2 (galben)
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PODOLENI scenariul 1 (verde)
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, COMUNA PODOLENI scenariul 1 (verde)
PODOLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU PODOLEANU”, COMUNA PODOLENI scenariul 1 (verde)
POIANA TEIULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA POIANA TEIULUI scenariul 2 (galben)
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IUSTIN PIRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI scenariul 2 (galben)
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRU VODĂ, COMUNA POIANA TEIULUI scenariul 2 (galben)
POIENARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI scenariul 1 (verde)
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL KOGALNICEANU”, COMUNA RĂUCEȘTI scenariul 1 (verde)
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI scenariul 1 (verde)
RĂUCEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI scenariul 1 (verde)
RĂUCEŞTI ȘCOALA PROFESIONALĂ OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI scenariul 1 (verde)
RĂZBOIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU”, COMUNA RĂZBOIENI scenariul 2 (galben)
RĂZBOIENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂZBOIENII DE JOS, COMUNA RĂZBOIENI scenariul 2 (galben)
REDIU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOCEA, COMUNA REDIU scenariul 1 (verde)
REDIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU scenariul 2 (galben)
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ BEŢEŞTI, COMUNA REDIU scenariul 1 (verde)
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ POLOBOC, COMUNA REDIU scenariul 1 (verde)
ROMAN CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN CLUBUL COPIILOR, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN COLEGIUL NAȚIONAL “ROMAN VODĂ”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN COLEGIUL TEHNIC “DANUBIANA”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN COLEGIUL TEHNIC “MIRON COSTIN”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN COLEGIUL TEHNIC “PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA “ANTON DURCOVICI”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “MUGURI DE LUMINĂ”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN LICEUL TEOLOGIC “EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC “SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA DE ARTĂ “SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CAROL I”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “COSTACHE NEGRI”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ROMAN MUȘAT”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “MOLDOVA”, MUNICIPIUL ROMAN scenariul 2 (galben)
ROMAN ȘCOALA PRIMARĂ ”MUȘATINII” scenariul 2 (galben)
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GOŞMANI, COMUNA ROMÂNI scenariul 1 (verde)
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI scenariul 1 (verde)
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI scenariul 1 (verde)
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI scenariul 1 (verde)
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI scenariul 1 (verde)
ROZNOV LICEUL “GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAȘ ROZNOV scenariul 2 (galben)
ROZNOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV scenariul 1 (verde)
RUGINOASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE APOSTOL”, COMUNA RUGINOASA scenariul 1 (verde)
SAGNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA scenariul 1 (verde)
SAGNA ȘCOALA PRIMARĂ VULPĂŞEŞTI, COMUNA SAGNA scenariul 1 (verde)
SĂBĂOANI CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI scenariul 1 (verde)
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “SFANTA ANA”, COMUNA SĂBĂOANI scenariul 1 (verde)
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA SĂBĂOANI scenariul 1 (verde)
SĂBĂOANI LICEUL TEORETIC “VASILE ALECSANDRI”, COMUNA SĂBĂOANI scenariul 2 (galben)
SĂVINEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA SĂVINEȘTI scenariul 1 (verde)
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “I. GERVESCU”, COMUNA SĂVINEȘTI scenariul 2 (galben)
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, COMUNA SĂVINEȘTI scenariul 1 (verde)
SĂVINEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA SĂVINEȘTI (DUMBRAVA VALE) scenariul 1 (verde)
SECUIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI scenariul 1 (verde)
SECUIENI ȘCOALA PRIMARĂ BUTNĂREŞTI, COMUNA SECUIENI scenariul 1 (verde)
STĂNIŢA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA scenariul 1 (verde)
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT TODIRENI, COMUNA STĂNIȚA scenariul 1 (verde)
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT GHIDION, COMUNA STĂNIȚA scenariul 1 (verde)
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT VEJA, COMUNA STĂNIȚA scenariul 1 (verde)
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DR. EMANUIEL RIGLER”, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE scenariul 1 (verde)
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE scenariul 1 (verde)
TARCĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STRAJA, COMUNA TARCĂU scenariul 1 (verde)
TARCĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “IULIA HĂLĂUCESCU”, COMUNA TARCĂU scenariul 1 (verde)
TAŞCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA TAȘCA scenariul 1 (verde)
TAŞCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VASILE MITRU”, COMUNA TAȘCA scenariul 1 (verde)
TAZLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ “I. I. MIRONESCU”, COMUNA TAZLĂU scenariul 1 (verde)
TĂMĂŞENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI scenariul 1 (verde)
TĂMĂŞENI ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI scenariul 1 (verde)
TIMIŞEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLĂIEŞU, COMUNA TIMIȘEȘTI scenariul 1 (verde)
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA, COMUNA TIMIȘEȘTI scenariul 1 (verde)
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL “ȘTEFAN CEL MARE”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC “ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ LICEUL “VASILE CONTA”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 1 (verde)
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “LAUREATUS”, ORAȘ TÎRGU NEAMȚ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ “MOLDOVA”, FILIALA TÎRGU NEAMȚ scenariul 2 (galben)
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ scenariul 2 (galben)
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI scenariul 1 (verde)
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI scenariul 1 (verde)
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI scenariul 1 (verde)
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA TRIFEȘTI scenariul 1 (verde)
TUPILAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI scenariul 2 (galben)
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PROF. VASILE GHERASIM”, COMUNA ȚIBUCANI scenariul 2 (galben)
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT DAVIDENI, COMUNA ȚIBUCANI scenariul 1 (verde)
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, COMUNA ŢIBUCANI scenariul 1 (verde)
URECHENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI scenariul 1 (verde)
VALEA URSULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHILII, COMUNA VALEA URSULUI scenariul 1 (verde)
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ BUCIUM, COMUNA VALEA URSULUI scenariul 1 (verde)
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ GIURGENI, COMUNA VALEA URSULUI scenariul 1 (verde)
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ MUNCELU DE JOS, COMUNA VALEA URSULUI scenariul 1 (verde)
VALEA URSULUI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA VALEA URSULUI scenariul 1 (verde)
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORENI, COMUNA VĂLENI scenariul 1 (verde)
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI scenariul 1 (verde)
VĂLENI ȘCOALA PRIMARĂ MUNTENI, COMUNA VĂLENI scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC “ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX “VENIAMIN COSTACHI”, SAT MÂNĂSTIREA NEAMȚ, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEMŢIŞOR, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ scenariul 1 (verde)
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ scenariul 1 (verde)
ZĂNEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA ZĂNEȘTI scenariul 1 (verde)
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI scenariul 1 (verde)
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA ZĂNEȘTI scenariul 1 (verde)

 

Continua sa citesti

Actualitate

Water Fest – muzică, teatru, film și sporturi de apă

Publicat

pe

În perioada 13-16 august 2020 se defășoară festivalul Waterfest, în comuna Ceahlău.

Am inițiat acest proiect sub denumirea de Water Fest – Festivalul Apei. Am adăugat România, pentru că ne dorim să ajutăm orice loc din țară care are nevoie de revitalizare. Ne numim Water Fest România pentru că iubim sporturile de apă, ne place muzica bună și ne place să facem oamenii fericiți.

Astfel, vă anunțăm că zilele de festival sunt 13 august la Izvorul Alb, Bicaz, 14 și 15 august la Ceahlău. Line-up de bază al festivalului, Bucovina, în ziua de vineri 14 și Trooper, sâmbătă 15. Facem toate eforturile să menținem pe afiș Speak Floyd, Fără Zahăr, Marcian Petrescu și Trenul de noapte. Ivan Patzaichin și echipa Rowmania vor fi alături de noi în toate cele 3 zile de festival. Evenimetul este organizat de către muzicianul George Sărluceanu.

Biletele sunt disponibile pe:

Continua sa citesti

Actualitate

Au mai rămas #ȘASE zile în care te poți înscrie pentru concursul de admitere la Facultatea de Pompieri!

Publicat

pe

De

Vrei să faci parte din echipa salvatorilor nemțeni?
Au mai rămas #ȘASE zile în care te poți înscrie pentru concursul de admitere la Facultatea de Pompieri!

Te așteptăm în fiecare zi, până pe 27 iulie, inclusiv sâmbăta și duminica, între orele 09.00 – 15.00, la sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava ” al Judeţului Neamț din municipiul Piatra-Neamț, strada Cuejdi, nr. 34, să depui cererea de înscriere pentru a participa la concurs.

La Facultatea de Pompieri au fost alocate 40 de locuri (1 loc pentru romi și 2 locuri pentru candidații proveniți din sistemul de protecție socială), iar la Facultatea de Științe Juridice și Administrative au fost alocate 13 locuri pentru IGSU.

Probele de concurs se vor organiza astfel:

– la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldești pentru candidații înscriși la Facultatea de Pompieri;

– la Școala Militară de Subofițeri Jandarmi „Petru Rareș” Fălticeni pentru candidații înscriși la Facultatea de Științe Juridice și Administrative.

Evaluarea perfermanței fizice (probă eliminatorie) se va susține în perioada 24 – 29 august a.c., iar proba scrisă în perioada 01 – 02 septembrie a.c..
Examinarea medicală se va realiza după proba scrisă, în perioada 08 – 24 septembrie 2020.
Detalii suplimentare se pot obţine și de pe site-ul www.ijsunt.ro, www.igsu.ro, dar și la Serviciul Resurse Umane din cadrul ISU Neamț, telefon la 0233/216.815.

Vă adresăm rugămintea de a purta mască de protecție când vă prezentați la sediul inspectoratului în vederea depunerii documentelor necesare dosarului de recrutare.

#admitere_2020
#hai_în_echipa_noastră
#ISU_NT
#IGSU

Continua sa citesti

Popular